Tester D-Screen

12 500,00 PLN
( Cena Netto nie zawiera podatku Vat. 23% )

D-Screen z miejsca wyklucza ewentualność, że diament został poddany obróbce HPHT, ponieważ urządzenie jest jednocześnie testerem badającym, czy kamienie przechodziły obróbkę HPHT.

Jako produkt HRD Antwerp, D-Screen pozwala na kompaktowy i praktyczny test, który szybko wyklucza, czy diament przeszedł obróbkę HPHT lub czy jest wyrobem syntetycznym (powstałym wskutek obróbki laboratoryjnej).

Urządzenie D-Screen natychmiast sygnalizuje konieczność poddania diamentu badaniu laboratoryjnemu w celu ustalenia jego klasy. Urządzenie ma zastosowanie dla diamentów w kolorach D do J i oraz wielkości od 0.20 karata do 10 karatów.

Szybki czas reakcji pozwala urządzeniu testować diamenty niemal natychmiast po włożeniu ich do urządzenia. Zielony wskaźnik oznacza, że diament nie jest syntetyczny oraz nie otrzymał barwy wskutek obróbki HPHT. Pomarańczowy wskaźnik oznacza, że kamień wymaga dalszego badania laboratoryjnego w celu ustalenia jego klasy.

D-Screen to urządzenie niewiele większe od zwykłego zszywacza, z zasileniem o nap. 110- 230 woltów, z zasilaczem lub na baterię 9 V (w zestawie). Roczna gwarancja.