Kolorymetr elektroniczny Yehuda

160 000,00 PLN
( Cena Netto nie zawiera podatku Vat. 23% )

* Model:

Zaawansowane urządzenie do klasyfikacji kolorów w diamentach nieoszlifowanych.

Wydaje się rzeczą niemalże niemożliwą, aby dostrzec jakąkolwiek różnicę pomiędzy pięcioma lub sześcioma najwyższymi stopniami kolorów diamentów nieoszlifowanych. Niemniej jednak takie różnice istnieją i mogą spowodować dramatyczną różnicę w cenie.

Ogi Systemds Ltd. - twórcy innowacyjnego urządzenia USBOGITender branży diamentowej wraz z maszyną Zvi Yehuda Colorimeter dokonali przełomu powołując do życia połączoną wersję maszyn USB OGITender i Colorimetermachine [kolorymetr]. Maszyna ta proponuje rozwiązanie dla drugiego z 4C: Kolor. Od tej chwili użytkownik nie będzie musiał już łamać sobie głowę, aby ustalić, jaki kolor ma jego nieoszlifowany diament.

Kolorymetr jest zaawansowanym urządzeniem badającym pomiar czułości kolorów kamieni nieoszlifowanych. Urządzenie jest zarówno urządzeniem przenośnym jak i poręcznym, a poza tym jest dostępne w dwóch w pełni zautomatyzowanych modelach: F-50 i F-1000. Urządzenie pozwala wykryć różne stopnie/odcienie kolorów z bezbarwnych kamieni (D), a także lekko żółtawych (K), a nawet fantazyjnie żółtych (Z) w diamentach nieoszlifowanych z dokładnością do pół stopnia dokładności kolorów.

Obie maszyny są przeznaczone do analizy brązowego odcienia koloru w przedziale D-F i nadto pozwalają na skomputeryzowane wskazanie zarówno fazy żółtej fluorescencji (co wskazuje, zmętnienie w kamieniu), jak i niebieskiej fluorescencji. Nowe maszyny wykrywają również barwy fantazyjnej żółci w następujących grupach:

No fancy [niefantazyjna]
Light fancy yellow [lekko fantazyjna]
Fancy [fantazyjna]
Intense fancy [intensywnie fantazyjna]
Vivid fancy [żywo fantazyjna]

Kolorymetr [Colorimeter] potrafi także wykryć diamenty typu IIA i wskazać te diamenty, które należy poddać obróbce HPHT, a które nie.

Kolorymetr [Colorimeter] potrafi także wykryć diamenty typu IIB: fantazyjnie błękitne i szare oraz wskazać, czy kamień został napromieniowany w drodze promieniowania radioaktywnego w celu przekształcenia jego koloru na niebieski.

Kolorymetr [ Colorimeter] nadaje się również do testowania "powlekanych" diamentów pochodzących z Kanady, Konga, Rosji i Sierra Leone, w tym w powłokach żółtych, zielonych i szarych.

Funkcje/cechy:
Czas pomiaru - 5 sekund
Wpisywanie osobistego tekstu
Całkowicie zautomatyzowane
Urządzenie w pełni mobilne
Napięcie do 110/220 V
Bateria - 15 godzin pracy, akumulator
Wysoka dokładność
5 lat gwarancji