Fałszywe Monety i Sztabki Złota


Sz1

Uwaga, w ostatnim czasie na rynku metali szlachetnych pojawiły się "doskonałe" podróbki złotych monet oraz sztabek oferowanych przez nieuczciwych sprzedawców.

Prosimy zapoznać się z materiałem źródło: TVN24

Spektrometr FT-IR Nicolet iS10


Miło nam państwa poinformować o możliwości przeprowadzenia analizy spektrofotometrycznej bursztynów w samodzielnym Laboratorium Stowarzyszenia Bursztynników.

Od 9 marca 2015 Laboratorium MSB bada i analizuje nieniszczącą metodą dostarczane próbki wykorzystując własny Spektrometr FT-IR Nicolet iS10, zakupiony w formie leasingu (dotychczas analizy zlecane były na Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej do dr hab. Ewy Wagner-Wysieckiej) mikroskopy, lupy, światło UV/VIS oraz kolorową drukarkę kart plastikowych.

Kaboszony1
Sp3


Jest to kolejny etap rozbudowy systemu certyfikacji wyrobów z bursztynem.
Sprzęt został uruchomiony i działa bez zarzutu, pierwsze widma zostały wykonane i poprawnie zinterpretowane.
Pojawiające się na rynku coraz częściej produkty o wyglądzie "bursztynowym" powodują konieczność przeprowadzenia badań potwierdzających, czy dany produkt jest lub nie jest bursztynem bałtyckim. Jedną z metod badawczych jest stosowana w laboratorium MSB spektrofotometria w podczerwieni. Ponadto jesteśmy w stanie określić czy bursztyn był poddawany modyfikacjom takim jak obróbka termiczna, wypełnianie ubytków żywicami syntetycznymi, prasowanie, pokrywki.

Na podstawie badań przeprowadzonych w Laboratorium, MSB wydaje certyfikat w formie plastikowej karty poświadczający autentyczność bursztynu oparty na klasyfikacji bursztynu.

Przedmioty do analizy należy dostarczyć osobiście lub drogą pocztową do biura MSB w Gdańsku.
Każdy z certyfikowanych wyrobów otrzymuje unikalny numer dzięki któremu można sprawdzić autentyczność certyfikatu w naszej wyszukiwarce.
Opłata za wykonanie 1 analizy wynosi 80 PLN +VAT, w przypadku większej ilości przedmiotów do certyfikacji cena jest ustalana indywidualnie.

Serdecznie pozdrawiam
Agnieszka Klikowicz
Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników
tel. +48 58 58 000 22

UWAGA - Od 01.03.2013 nowy adres Gdańsk, ul. Warzywnicza 1
Zapraszamy do badań i certyfikacji.

Kaboszony o masie 50-60 gram


Informuję, że trafiły do nas do badania z trzech niezależnych miejsc kaboszony o masie 50-60 gram z żywicy epoksydowej. Jest to dość dobre naśladownictwo bursztynu, łącznie z korą od spodu.

Pozdrawiam
Michał Kosior
Wiceprezes MSB
tel.kom. 609 09 09 35

Kaboszony1