UWAGA !!! KOMPOZYT RUBIN-SZKŁO - sprzedawany jako naturalny RUBIN z Birmy


Sz1

Na stronie internetowej sklepu Aprilla Monika Kołakowska z Łomży (www.aprilla-kamienie.pl) jest sprzedawany kompozyt rubin-szkło jako rubin naturalny z Birmy.

Opis ze strony poniżej oraz zdjęcia w załączeniu. Jest to jawne oszustwo i takie przypadki powinny być przez nas ujawniane i napiętnowane. Powinniśmy także jako rzeczoznawcy i członkowie SRJ ostrzegać naszych członków przed nieuczciwą konkurencją. Cena jest rzeczą umowną, ale zły opis jest oszustwem.

Właścicielka nie wystawia certyfikatów na sprzedawane kamienie. Wystawia jedynie faktury.

Na zwróconą uwagę właścicielka ostrzegła mnie o możliwości oskarżenia o pomówienie.

Część wystawionych kamieni do sprzedaży została wycofana, ale niektóre zostały, np. naturalne perły?

Zalecam bardzo dużą ostrożność oraz przy zakupie żądanie zapisu na fakturze opisu kamienia , tak jak jest w ofercie, ..np. rubin naturalny z Birmy nie poddany obróbce. Będzie to podstawa do zwrotu lub żądania dostarczenia takiego kamienia za jaki zapłaciliśmy.

Opis
Piękny, czerwono-bordowy rubin naturalny o wadze 4.50ct. Pochodzenie Birma. Owalny.Idealny do kolekcji, gotowy do obsadzenia we wspaniałą, oryginalną biżuterię.

· Wymiary : 9.8 x 8.3 x 6.0 mm
· Szlif : Fasetowy
· Forma : Owal
· Barwa : Czerwono-bordowa (czerwień rubinowa)
· Czystość : SI
· Twardość : 9
· Pochodzenie : Birma
· Obróbka : Nie

Gwiazda Adama - największy błękitny szafir, jaki kiedykolwiek wydobyto


Gwiazda Adama – tak nazwano klejnot, który znaleziono w ostatnich dniach na Sri Lance. To największy błękitny szafir, jaki kiedykolwiek wydobyto – jego wartość szacuje się na co najmniej 100 milionów dolarów.

Instytut gemmologiczny w Colombo po dokładnych pomiarach ustalił, że klejnot waży ponad 1404 karaty, co czyni go największym błękitnym szafirem znanym światu. Pobił tym samym poprzedni rekord, który wynosił 1395 karatów.

Gwiazda Adama należy do rodzaju szafirów gwiaździstych – specjalna struktura krystaliczna powoduje złudzenie optyczne polegające na tym, że na powierzchni kamienia widzi się blask podobny do gwiazdy. Właściciel największego szafiru błękitnego wyjaśnił, skąd wzięła się jego nazwa.

– Muzułmanie i miejscowi chrześcijanie wierzą, że po wygnaniu z Raju, Adam osiadł właśnie na Sri Lance – klejnot wydobyto u stóp góry noszącej nazwę Szczyt Adama – tłumaczy. Wspomniana góra leży w pobliżu miasta Ratnaputa, znanego jako Miasto Klejnotów centrum narodowego przemysłu jubilerskiego.

info: jubiler24h.plSzmaragd o masie 57,500-ct


Załóż jej to na palec! Największy na świecie 57,500-karatowy szmaragd o wartości 1.15 mln USD będzie wystawiony na aukcję

Sz1


W trakcie klasyfikacji szmaragdów eksperci na pierwszym miejscu stawiają barwę, a tuż za nią przejrzystość. Pomimo wątpliwości związanych z tym olbrzymim kamieniem szlachetnym, Jeff Nechka stwierdził, że zgodnie z jego przekonaniem kamień został wyceniony należycie. "Gdybyśmy mieli pewność, że jest to lity, nieobrabiany szmaragd, to bez wątpienia mówilibyśmy o cenie 10 lub 20-krotnie wyższej" powiedział JCK.

Regan Reaney, prowadzący masową sprzedaż kamieni szlachetnych, zajmujący się sprzedażą tego kamienia powiedział JCK, że ktokolwiek kwestionuje wartość kamienia może w każdej chwili poddać jego autentyczność badaniom. "Na 100% jest tak jak mówimy. Wiemy, że w tej strukturze jest szmaragd, nie wiemy, ile go jest. Wiemy, że to nie jest sam biały beryl, ale przyznajemy, że jest tam trochę białego berylu. Nie mówimy o jakośći kamienia, wiemy, że mówimy o skali handlowej. Tymczasem to, co sprawia, że ten kamień jest niezwykle szczególny to jego wielkość,' ujawnił w swojej relacji.

Jeżeli sprzedaż kamienia nie dojdzie do skutku, kamień zostanie wysłany do ekspertyzy do Instytutu Badania Kamieni Szlachetnych w Ameryce.

Szmaragdy - kamień zodiakalny miesiąca maja - uzyskują swoją zieloną barwę z zawartej w nich domieszki chromu oraz jej oddziaływania na składnik mineralnego berylu. W przeciwieństwie do diamentów są oceniane na oko. Jeśli w badaniu gołym okiem szmaragd wydaje się wolny od materiału uwięzionego w nim w trakcie jego powstawania, wówczas można go uznać za kamień czysty, nieskazitelny. Kryształy szmaragdu podobnie jak wszystkie inne występujące w przyrodzie kryształy kamieni szlachetnych, powstają cząsteczka po cząsteczce, co oznacza, że powstanie wysokiej jakośći kamienia trwa niezwykle długi okres czasu. Szmaragdy wydobywane obecnie to pozostałości formacji geologicznych, które miały miejsce setki milionów lat temu w głębi skorupy ziemskiej.

W związku z tym, że naturalne szmaragdy są drogie istnieją techniki tworzenia szmaragdów syntetycznych. Te podróbki można "wyhodować" w laboratorium poprzez powlekanie bezbarwnego berylu narostem kryształów szmaragdu. Szmaragdy można znaleźć w miejscach tak oddalonych od siebie jak Kolumbia. Afganistan, Zimbabwe, Brazylia i Kanada.