Szlifiernia


Sz1

Wiele firm i osób fizycznych boryka się z problemami czy to uszkodzonych diamentów czy też z problemem gdzie oszlifować posiadany już surowy diament jubilerski. Wychodząc na przeciw tej niszowej specjalizacji na naszym rynku oferujemy Państwu usługę szlifowania surowych diamentów jubilerskich od 0,10 ct oraz usługę „prze-szlifu”, czyli ponownego oszlifowania uszkodzonych brylantów - diamentów. Doradzamy w zakresie doboru odpowiednich parametrów szlifowanych diamentów jubilerskich np. pod względem doboru odpowiedniego kształtu, tak aby kamień posiadał np. po „prze-szlifie” najbardziej optymalny kształt, który bezpośrednio przekłada się na jego wartość.

Oprócz surowych diamentów oraz ponownego wykonania szlifu w brylantach-diamentach uszkodzonych lub w starym szlifie, szlifujemy także surowe oraz uszkodzone szlachetne kamienie jubilerskie, takie jak szafiry, szmaragdy, rubiny, aleksandryty, itp

Korzystając z naszych wieloletnich kontaktów „nowo powstałe” kamienie na życzenie klienta oddajemy do certyfikacji do renomowanych miedzynarodowych instytutów, takich jak GIA, IGI, HRD, DPL czy GRS (dla szlachetnych kamieni kolorowych)

Możemy przyjąć, iż w zależności od wielkości kamienia/i oraz rodzaju szlifu - koszt przeszlifu 1,00 ct waha się od 600 PLN netto do 1.000 PLN netto (za 1,00 ct otrzymanego od Państwa „materiału do obróbki).

Przykład :
otrzymujemy od Państwa uszkodzony kamień (lekko uszkodzona rondysta) o masie np. 1,20 ct, a zwracamy oszlifowany ponownie kamień o masie np. 1,05 ct. w szlifie „bdb"
Koszt takiej usługi to 1,20 ct x 600 PLN netto = 720 PLN netto

Dla większej ilości kamieni lub dla kamieni do 0,10 ct ceny ustalane są indywidualnie

Powyższa kalkulacja dotyczy diamentów

Dla kolorowych kamieni szlachetnych - ceny uzgadniane są indywidualne dla kamienia czy „parceli"


etapy szlifu brylantowego
etapy szlifu brylantowego
etapy szlifu brylantowego